Lajme

VIDEO/ Kapet në Tiranë, italiani me 3 emra

Kapet dhe arrestohet përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë 47 vjeçari  nga Italia, i dënuar me 11 vjet e 6 muaj burg.

Operacioni nga DVP Tiranë në bashkëpunim me Interpol Tirana.

Forca e Operacioneve Speciale dhe Kërkimit në D.V.P. Tiranë në bashkëpunim me Interpol Tirana, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative kapën dhe arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin italian:

– Pasquale Scalise, 47 vjeç, banues në Itali.

Ky shtetas është person i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata Italiane e ka dënuar këtë shtetas me 11 vite e 6 muaj burg për veprat penale ‘Mashtrim Financiar’ dhe ‘Mashtrim kompjuterik’.

Shtetasi italian, i cili kishte ndryshuar dhe emrin nga Pasquale në Andrea, qëndronte në Tiranë në zonën e ‘Ali Demit’.

Veprimet e mëtejshme do të kryhen nga Zyra e Interpolit Tiranë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close