fbpx
Lajme

Video/Kapet në Vlorë peshkaqeni Dem

Peshkaqeni me nje gjatesi prej 3 metra dhe afro 100 kg ra ne grepat e peshkatareve ne oret e para te mengjesit ne ujrat prane Saznait. Sipas peshkaterit Sherif Durmishi peshkaqeni dem eshte i dyti pas peshkaqenit te bardhe per rrezikshmeri por duke qene se u kap ne 300 metra thellesi dhe 3 milje larg Sazanit nuk perben rrezik per njerezit.

Ne fjalen e tij Durmishi u shpreh se ky lloj peshkaqeni eshte agresiv dhe shume peshktare duhet te keje kujdes kur hasin me te tilla gjallesa . Sipas peshkatarit Durmishi ky peshkaqen eshte i dyti pasi i njeti por me permasa me te medha u kap vitin e kaluar ne ujrat e Himares.

Peshkatari Durmishi shrehet se mjaft gjallesa te panjohura kane ardhur dhe lundrojne ne ujrat tona per shkak te ndryshimit klimaterik.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button