Lajme

VIDEO\ Përfshihet nga flakët pusi i naftës në Patos, në vendin e quajtur “ofiçinë e vjetër”

Një pus nafte në Patos është përfshirë nga flakët. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme në sektorin katër të ndërmarrjes për nxjerrjen e naftës në vendin e quajtur “ofiçinë e vjetër” në Patos.

Fax News raporton se zjarri po avancon duke djegur ullishte aty pranë, ndërsa banorët po luftojnë për të neutralizuar flakët që po i kërcënojnë prodhimet bujqësore. Në vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikësit e Patosit dhe Albpetrolit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close