Lajme

Pallati i ”VIP-ave” në Durrës, asnjë tabelë se kur përfundojnë punimet për ngritjen e të riut

Gjatë ditës së sotme në disa zona të ndryshme të qytetit të Durrësit, i cili është një nga më të prekurit nga tërmeti i 26 Nëntorit të vitit të kaluar. Më konkretisht gazetarja Arestina Skënderi, është ndalur në atë që njihej ndryshe dhe si pallati i VIP-ave, në lagjen numër 4 në Durrës. I cili u shemb përmes tritollit, që pasoi edhe me dëmtime në bizneset që ndodhen rreth zonës. Sa i takon tabelës informuese në këtë pallat mungon, kështu që banorët ende nuk e dinë se kur do të mund të kthehen në banesat e tyre.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close