Lajme

Vjeshta si verë, e mërkura vjen me temperatura të larta

Moti për ditën e nesërme parashikohet të jetë i kthjellët në të gjithë territorin si dhe vranësira fare të pakta. Temperaturat do të  shkojnë deri në 27°C në zonat e ulëta.

Edhe për ditën e nesërme vendi ynë do të vijojë te jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin si dhe vranësira fare të pakta kalimtare në relievet e larta malore.

Era për do të fryjë me drejtim kryesor verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s ndërsa në bregdet dhe lugina era me rrahje deri në 6-8m/s.

Temperaturat parashikohen :

në zona malore 5 deri 23°C

në zona e ulëta 5 deri 27°C në zona bregdetare 11 deri 26°C

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close