Lajme

Vlora dezinfektohet, qyteti bregdetar ende i paprekur nga koronavirusi

Si gjithë Bashkitë e tjera edhe Bashkia Vlorë ka nisur masat për dezinfektimin e rrugëve dhe ambienteve publike.

Punonjës të Bashkisë kanë filluar me dezinfektimin teksa në qytetin bregdetar janë mbyllur lokalet dhe restorantet si dhe është pezulluar transporti publik, Mbetet të theksohet se pavarsisht riskut që ka ky qytet prej Italisë lidhur me koronavirusin nuk ka ende asnjë të prekur me COVID19. Nga e diela mbyllet edhe aksi nacional Vlorë- Fier që ja bën të pamundur vlonjatëve të udhëtojnë drejt qarqeve të tjera të prekura.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close