Lajme

Vlorë/Aksident në fshatin Babicë, makina del nga rruga

Një aksident ka ndodhur para pak minutave, një automjet tip Nisan, si rrjedhoj e shpejtësisë së lart ka dal nga rruga në fshatin Babicë te Vlorës. Shoferi i automjetit teksa po mundohej të shmangte një kanal kullues anës rrugës për mos të rënë në të, ka goditur bordurën e portës të një banese aty ngjitur.

Mjeti në  momentin që ka marr kthesën ka qenë me shpejtësi të lartë dhe kjo e ka penguar të frenoj në kohë për të shmangur aksidentin.

Të lënduar nga ky aksident ka mbetur pasagjerja, teksa shoferi ka dal pa dêmtime.Pasagjerja, një grua e moshës 50 vjeçe është trasportuar me urgjencë në spitalin Rajonal të Vlorës në gjendje të rëndë pasi ka marrë dëmtime në kokë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close