Lajme

Vlorë/ I vënë eksploziv makinës së 31 vjeçarit nga Elbasani, DETAJE-VIDEO

Një makinë tip Audi ka shpërthyer në lagjen “Pavarësia”, në Vlorë, orët e para të mëngjesit të sotëm.

Makinës me targa AB 910 në pronësi të shtetasit Ermal Kasa , banues në Elbasan, i është vënë një sasi lëndë plasëse e dyshuar eksploziv. Nga shpërthimi ka vetëm dëme materiale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Vlorë/Informacion paraprak Më datë 30.05.2022, rreth orës 02:55, në lagjen “Pavarësia”, Vlorë, në automjetn tip “Audi”, në pronësi të shtetasit E. K., 31 vjeç, banues në Elbasan, ka shpërthyer një sasi lënde, e dyshuar eksplozive, ku si pasojë ka vetëm dëme materiale. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close