Lajme

Vlorë/ 35 vjeçari ka humbur jetën në Spitalin Rajonal Vlorë (Emri)

10 minuta para mesnatës së të mërkurës, një tjetër atentat i rëndë ka tronditur sërish qytetin e Vlorës ku mbeti i v rarë një një 35 vjecar. 35 vjecari Shkëlzen Velaj ka qenë duke hyrë për në shtëpi, kur ka vënë re se pranë pallatit ka qenë duke u ndjekur nga një makinë e dyshimtë, Velaj e ka lënë makinën e tij ndezur dhe ka ikur me vrap për tu futur në banesë, në katin e 5 të pallatit kur ka qenë duke hapur derën atentatori ka lëshuar b reshëri p lumbash në drejtim të tij. P lumbat në drejtim të 35 vjecarit kanë qenë nga një distancë e afërt. Në trupin e Velaj është lëshuar një k arikator automatiku, që i kanë kushtuar jetën 35 vjecarit.

Sipas policisë 35 vjecari ka ndërruar jetë në spital. At entati dyshohet të jetë kryer nga 2 apo më shumë persona. Autorët pas a tentatit janë larguar në drejtim të rrugës së lumit të Vlorës, në afërsi të fshatit Risili ku kanë braktisur makinën tip BMW pa targa dhe e kanë djegur ndërsa janë larguar në drejtim të paditur. Policia prezente në vendin e ngjarjes ka bërë grumbullimin e materialeve dhe po punon për zbardhjen. Sa i takon Shkëlzen Velaj, 35 vjecari është vëllai i Ardi Velaj, i mbetur i v rarë në m as akrën e Çoles, ndodhur në 7 prill të 2015-ës.

Vlorë/Informacion paraprak. Rreth orës 23:55, në lagjen “24 Maji”, në rrethana ende të paqarta është q ëlluar me a  rmë z jarri shtetasi Shkëlzen Velaj  , rreth 35 vjeç, i cili ka h umbur jetën në Spitalin Rajonal Vlorë si pasojë e p lagëve të marra. Gjatë krehjes së zonës, në afërsi të fshatit Risili, nga shërbimet e Policisë është konstatuar duke u d jegur një automjet i b raktisur , i cili paraprakisht d yshohet se mund të jetë i autorit/ve të ngjarjes. Vijon krehja e zonës nga shërbimet e DVP Vlorë, për kapjen e autorit/ve. Grupi h etimor, në bashkëpunim me Prokurorinë, po punon për identifikimin e autorëve dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: