Lajme

Vlorë, Ndalohen 4 shtetas, detaje

Vlorë Vijon puna nga strukturat e DVP Vlorë, për goditjen e paligjshmërisë.  Vihen në pranga 4 shtetas, për vepra të ndryshme p enale. Goditen nga Policia, 5 raste të ndërtimeve të p aligjshme. Nga specialistët për H etimin e T rafiqeve të P aligjshme dhe N arkotikëve u a rrestua në flagrancë, për veprën p enale “Kultivimi i b imëve n arkotike”, shtetasi S. G., 39 vjeç, banues në Vranisht, Vlorë, pasi gjatë kontrollit përreth banesës së tij, u gjetën të kultivuar në kubikë f idanë c an nabis s ativa.

Strukturat e DVP Vlorë, në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe g oditjen e k rimeve mjedisore, si rezultat i kontrollit të pandërprerë të territorit, kanë evidentuar dhe g oditur 5 raste të ndërtimeve të paligjshme. Si rezultat është a rrestuar në flagrancë shtetasi: R. Ç., 37 vjeç, pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë duke ndërtuar dy objekte në fshatin Lukovë, Himarë, pa lejen e organeve përkatëse.

Si dhe janë proceduar p enalisht shtetasit: A. L., D. L., A. L. (vëllezër), pasi janë konstatuar nga shërbimet e Policisë duke ndërtuar një objekt në fshatin Radhimë, Orikum, pa lejen e organeve përkatëse; F. I., pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë duke ndërtuar një objekt në fshatin Radhimë, Orikum, pa lejen e organeve përkatëse; S. M., pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë duke ndërtuar një objekt në fshatin Lukovë, Himarë, pa lejen e organeve përkatëse; G. H., pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë duke ndërtuar një objekt në lagjen nr. 3, Ksamil, pa lejen e organeve përkatëse.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor a rrestuan në flagrancë shtetasit: E. J., 46 vjeç, banues në Vlorë, pasi është konstatuar nga shërbimet duke drejtuar mjetin në g jendje të d ehur; R. Xh., 29 vjeç, banues në Finiq, pasi ditën e djeshme, në rrugën Krane-Qafë Botë, ka aksidentuar këmbësoren me iniciale E. K., 79 vjeçe dhe më pas është larguar nga vendi i aksidentit. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: