Lajme

Vlorë, Ndalohen dy persona, Sekuestrohet 1 kilogramë lëndë narkotike

Vlorë/G oditet një tjetër rast i veprimtarisë k riminale në fushën e n arkotikëve. S ekuestrohet 1 kilogramë l ëndë n arkotike e dyshuar c annabis s ativa, vihet në p ranga poseduesi. Specialistët për Hetimin e N arkotikëve në DVP Vlorë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve, bazuar dhe në informacionet e marra për një shtetas që posedonte l ëndë n arkotike, kanë organizuar punën dhe kanë ushtruar kontroll në banesën e shtetasit L. Ll., në fshatin Mazhar, Vlorë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar 1 kg l ëndë n arkotike të d yshuar ca nnabis s ativa. Në vijim të veprimeve, nga specialistët e Seksionit për H etimin e N arkotikëve në DVP Vlorë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit L. Ll., 58 vjeç, banues në fshatin Mazhar.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Vlorë arrestuan në flagrancë shtetasin E. G., 53 vjeç, banues në Vlorë, pasi u konstatua duke drejtuar automjetin, në gjendje të d ehur. Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: