Lajme

Vlorë- Sarandë, Shoqërohen 2 shtetas si dhe procedon 3 shtetas të tjerë

Vlorë, Sarandë Policia vë në pranga 2 shtetas, njëri prej tyre i shpallur në kërkim, si dhe p rocedon p enalisht 3 shtetas të tjerë, për v epra të ndryshme p enale.

Në vijim të punës për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të personave në kërkim, nga specialistët për H etimin e K rimit në Komisariatin e Policisë Vlorë u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit R. M, 38 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Dhuna në familje”. Specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë p roceduan në g jendje të lirë shtetasen T. A., me detyrë përgjegjëse në një bankë të nivelit të dytë, pasi është kallëzuar penalisht nga shtetasja S. K., për vjedhje të një shume parash që i kishte depozituar në këtë bankë që prej vitit 2012.

Po nga specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë janë p roceduar p enalisht shtetasit O. K., dhe S. Sh., banues në Ksamil, pasi kanë pushtuar një sipërfaqe toke, në të cilën kanë mbjellë pemë ulliri. Specialistët e Qarkullimit Rrugor ar restuan në flagrancë shtetasin Gj. B, 26 vjeç, banues në Vlorë, pasi u konstatua duke drejtuar mjetin në gjendje të d ehur. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close