Lajme

Vlorë, Zjarret nëse favorizohen nga era rrezikohet Llogaraja dhe gjiri i Gramës në Karaburun, sms e një qytetari

Në redaksinë e Vlora News ka mbrritur një sms, që i drejtohet kryeministrit Rama, se rrezikohet gjiri i Gramës në Karaburun.

Ore i dergoni haber Rames po rrezikon te digjet gjiri i Grames , Po mundohemi t’a shuajmë me mjete rrethanore por eshte e pamundur.Duhet vetem nderhyrja na ajri Esht gjynah e madhe te digjet kjo pasuri kombetare

Vijon të mbetet aktive vatra e zjarrit në një pjesë përgjatë gadishullit të Karaburunit, ndërsa nëse përparojnë më tej flakët, rrezikohet Parku Kombëtar i Llogarasë, flakët nuk janë shumë të mëdha, por ato favorizohen të përhapen nga era,  aktualisht në fshatrat e Vlorës nuk ka asnjë vatër aktive të zjarrit. Ditën e djeshme policia shoqëroi 25 persona në lidhje me zjarrëvëniet, që dyshohet se kanë qenë të qëllimshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close