Lajme

Vlorë, Arrestohet pronari i një lokali, policia i sekuestron nje arme zjarri (video)

DVP Vlorë,  Goditet një tjetër rast i a rmëmbajtjes pa leje. Sekuestrohet një a rmë z jarri p istoletë, vihet në p ranga poseduesi. Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara për kapjen e personave në kërkim dhe atyre që posedojnë a rmë z jarri, në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative, Forca e Posaçme Operacionale në DVP Vlorë, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë kanë goditur një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje.

Shërbimet e Policisë kanë ushtruar kontroll në ambientet e një lokali në lagjen “Hajro Çakerri”, ku kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip pistoletë, me fishekë.

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë ar restuan në flagrancë për veprën p enale “A rmëmbajtje pa leje”, poseduesin e armës së zjarrit, shtetasin: M. Sh., 29 vjeç, banues në Vlorë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close