Lajme

Vrau kushuririn pas sherrit për ullinjtë, vetëdorëzohet në polici Kastriot Hasalla

Eshtë vetëdorëzuar në komisariatin e Policisë në Lushnjë Kastriot Hasalla i cili ishte shpallur në kërkim nga policia si autor i dyshuar për vrasjen e kushëririt Romeo Hasalla, 30 vjeç dhe plagosjen e babait të v iktimës dhe dy vëllezërve të tij. Ngjarja ndodhi pak ditë më parë në fshatin Garunjas të Lushnjes.

Dy familjet ishin në k onflikt prej kohësh për një tokë buqësore.  Hapësirë toke kjo ku v iktima së bashku me vëllezërit e tij kishin mbjellë ullinj, por që vitet e fundit ishte kundërshtuar nga kushërinjtë, të cilët pretendonin pronësinë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: