Lajme

Zbardhet deshmia e autorit te plagosjes ne xhami, “Me shanin ne enderr!”

Rudolf Nikolli terrorIzoi mesditën e sotme Tiranën, pasi u fut në xhaminë “Dine Hoxha” në Rrugën e Kavajës duke që lluar me thi kë 5 besimtarë myslimanë. Besimtarët e neutralizuan dhe policia e shoqëroi, ndërsa i ati i të riut u shpreh se djali kishte probleme me shëndetin mendor dhe se ishte kuruar disa herë.

‘Abcnews’ ka zbardhur dëshminë që i arrestuari ka dhënë përpara grupit hetimor të anti-terrorit. Ai ka deklaruar se ka parë në ëndërr që e sha nin, pa specifikuar se kush dhe për këtë arsye ka ndërmarrë sul min me thi kë.

“Kam parë në ëndërr dhe më sha nin, më ngac monin dhe më ndiqnin”. Kjo ka qenë fjalia e vetme që Rudolf Nikolli ka deklaruar përpara hetuesve. Sakaq mësohet se Nikolli ka qëndruar me qira në disa zona, ndërsa frekuentonte shpesh zonën e Bllokut. Në kohën që Nikolli kreu sul min me thi kë ishte në kërkim, pasi akuz ohej për plagosje të lehtë me dashje pak muaj më parë, të një shoferi. Ndërkohë që 5 besimtarët që pla gosi ditën e sotme janë jashtë rrezikut për jetën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: