Lajme

Zbulohet shkaku i zjarrit, ja si u shkrumbua banesa e viktimës në Vlorë

Gjithçka e shkrumbuar. Këto janë pamjet e rënda që vijnë nga banesa në Vlorë, që u përfshi nga flakët, ku për pasojë 54-vjeçari Gjergji Beqiri humbi jetën, i cili do varroset neser ne Terbac .

Ngjarja ndodhi në lagjen “Rilindja”, rreth orës 06:20 të mëngjesit të sotëm. Beqiri jetonte i vetëm në këtë banesë në katin e parë të një pallati të vjetër në qytetin bregdetar, ndërkohë që vuante nga sëmundje të shëndetit mendor. Kanë qenë fqinjët e tij ata që kanë njoftuar policinë dhe zjarrfikësen, kur panë se nga kati i parë i pallatit po dilte tym.

Burime bëjnë me dije se se shkak i zjarrit në shtëpi dyshohet të ketë qenë ngrohësja me energji elektrike, e cila ka bërë shkëndijë. Si pasojë e flakëve 54-vjeçari është asfiksuar. Në pamundësi për të lëvizur ka marrë flakë edhe batanija me të cilën ishte mbuluar. Ngushellime familjareve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: