Lajme

Zgjohet nga koma gruaja e shqiptarit që vrau dy djemtë dhe më pas veten

Gazeta gjermane Bild raporton se Avdije R, gruaja e Flamur R, i cili vrau djemtë e tij 11 dhe 13 vjeç, e më pas veten, është zgjuar nga koma.

38-vjeçarja mundi t’i mbijetonte gjakderdhjes të plagëve me armë zjarri që i shkaktoi i shoqi, por nuk është ende në gjendje të japë dëshminë e saj. Raportohet se Flamur R. ka qëlluar mbrëmjen e 26 Dhjetorit me dy plumba djemtë e tij të mitur dhe më pas veten.

8 gëzhoja nga arma pa leje e 44-vjeçarit janë gjetur në shtëpi. Familja shqiptare me banim në Hamburg të Gjermanisë ishin me origjinë nga Ponosheci i Gjakovës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close