Lajme

Zjarr i madh midis fshatit Peshkëpi dhe Kropisht të Vlorës, digjen plantacionet me ullishte (VIDEO)

Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat midis fshatit Peshkëpi dhe Kropisht të Vlorës.

Flakët kanë përfshirë një tokë kodrinore, ndërsa në zonë rrezikojnë djegien edhe stanet. Janë djegur ndërkohë plantacione me ullishte.

Deri në këto momente nuk ka asnjë ndërhyrje nga zjarrfikësit dhe flakët po përbëjnë rrezik për të mbjella dhe bagëtitë në këtë zonë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close