Lajme

Zjarr masiv në kodrat me ullinj në një fshat të Sarandës

Një zjarr masiv ka përfshirë një kodër me ullinj në fshatin Shelegar të Sarandës. Në pamjet e siguruara duket se zjarri rrezikon dy banesa që janë pranë vatrës.

Banorët e fshatit me mjete rrethanore dhe zjarrfikësja po punojnë për shuarjen e zjarrit, që nuk dihet nëse ishte i qëllimshëm, ndërsa dëmi është i konsiderueshëm.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: