Lajme

Zjarr në Cerkovinë të Vlorës, rrezikohen pemët frutore, zjarrfikësja në vendngjarje

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në fshatin Cerkovinë të Vlorës. Bëhet me dhe se zjarri ka rënë në një zonë dhe se rrezikojnë tokat me ullinj dhe pemët frutore.

Efektivët dhe zjarrfikësja me kapacitet 8 tonë ujë ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close