Politike

Moderatorja e njohur merr më shumë vota se Berisha

Moderatorja e njohur e “Wake Up”, Oriela Nebijaj ka surprizuar me rezultatin e arritur në njësinë numër 10 në kryeqytet.
Nebijaj, e cila kandidon e 18-ta në listën e PD-së për Tiranën, ka arritur që të lërë pas edhe figura historike, si ish-kryeministri Sali Berisha. Ajo ka marrë 469 vota, ndërsa Berisha vetëm 238 vota.

Në këtë njësi, për herë të parë në vend, u implementua votimi elektronik dhe përgjigja e votave rrjedhimisht u publikua më parë krahasuar me KZAZ e tjera të Tiranës.

Disa nga kandidatët që kanë marrë më shumë vota se të tjerët tek PD dhe PS në njësinë 10 në Tiranë;

PD-AN, Lulzim Basha 492, Jorida Tabaku 286, Sali Berisha 238, Agron Shehaj 525, Oriela Nebiaj 469, Dashamir Shehi 355, Në total 4464

PS Luljeta Bozo 195, Najada Çomo 67, Ogerta Manastirliu 281, Arben Ahmetaj 128, Etilda Gjonaj 103, Belinda Balluku 243, Etjen Xhafaj 272, Pandeli Majko 132, Mimi Kodheli 187, Fatmir Xhafaj 2795.  Në total 5884

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: