Politike

Rama e pranon: Ia kërkuam dorëheqjen të shtunën Gledis Nanos, na tha se do e jepte të hënën. Ishim të shqetësuar për…

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar sot se ish-drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Gledis Nanos i ishte kërkuar dorëheqja, ndërkohë që më pas u shkarkua.

Rama tha se kërkesa erdhi pas shqetësimeve për zhvillimet për rendin publik në vend. Kujtojmë se Nano u shkarkua më pas me vendim qeverie.

“Është e vërtetë i është kërkuar dorëheqja drejtorit të mëparshëm. Ai ma ka konfirmuar se do ta jepte dorëheqjen ditën e hënë pasi biseda ishte bërë të shtunën nga ministri. ishim të shqetësuar nga zhvillime të papëlqyeshme për rendin publik dhe vetë policinë e shtetit, çështje që janë trajtuar me drejtorin e përgjithshëm të mëparshëm”, deklaroi Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close