fbpx
Showbiz

E rëndë, këngëtarja e njohur humb të shtrenjtin e saj në moshë të re: Ju lutem mbajini fort të dashurit tuaj

Në njëvjetorin e mbidozës gati-fatale, Demi humbi shokun më të ngushtë. Demi Lovato në Instagram, u shpreh se është “shkatërruar” për humbjen e mikut të saj, Thomas.

“Ju lutemi mbajini të dashurit tuaj të ngushtë. Tregojuni atyre se janë të veçantë dhe se i doni ata”, tha ajo në Instagram Story. “Sigurohuni që ata ta dinë atë.

Ajo shtoi, “varësia nga substancat narkotike nuk është shaka. Parajsa e fitoi këtë engjëll të bukur natën e kaluar për shkak të asaj sëmundjeje të tmerrshme. Unë jam e shkatërruar dhe do të më mungojë gjithmonë “.

Si dikush që më parë kishte luftuar me çështje të abuzimit të substancave, këngëtarja e di se sa e vështirë është të luftosh këtë gjë.

Sidoqoftë, Demi gjithashtu e kupton se çelësi i trajtimit të kësaj sëmundje është të kërkoni ndihmë. 27-vjeçarja u thotë ndjekësve të saj: “Nëse ju ose dikush që njihni po lufton, ju lutemi e dini se është mirë të kërkoni ndihmë”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button