Showbiz

Genc Prelvukaj plotëson një nga dëshirat më të mëdha, ndan lajmin me ndjekësit në ‘Instagram’

Artisti i njohur i skenës shqiptare, Genc Prelvukaj ka ndarë me të gjithë ndjekësit e tij në ‘Instagram’ një lajm tepër të gëzueshëm për të. Ai i ka njoftuar të gjithë se shumë shpejt do të nisë një tjetër shkollë.

“Një lajm që duhet ta ndaj me ju. Dje kam pranuar letrën zyrtare nga Universiteti i Zagrebit, fakulteti i studimeve Kroate, në të cilën konfirmohet se jam pranuar në studimet e doktoraturës, në lëminë e historisë. Një rrugë e re, një detyre e bukur që i kam vënë vetes”, ka shkruar artisti krah postimit të tij më të fundit në rrjetet sociale.

Kujtojmë se Prelvukaj ka qenë pjesë e politikës më parë dhe përveç muzikës nuk dihet se çfarë tjetër do të sjellë në të ardhmen./revistawho.com

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close