fbpx
Showbiz

Këngëtarja shqiptare do të përfaqësojë Qipron për herë të dytë në Eurovizion, pas suksesit të 2018-ës

Të premten në mëngjes, shfaqja “Stin Folia ton Koukou” bëri një zbulim të papritur në lidhje me Eurovision 2021. Gazetari Elisavet Kyritsi njoftoi se Eleni Foureira pranoi një propozim zyrtar nga RIK në mënyrë që të përfaqësonte Qipron në Eurovision 2021. Kjo është hera e parë që RIK propozon zyrtarisht një artist për Eurovision 2021 dhe bëhet e ditur publikisht. Kujtojmë se artistja shqiptare përfaqësoi Qipron në Eurovision në vitin 2018, me këngën “Fuego”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button