Showbiz

“Miss Universe 2021”, 21-vjeçarja nga India fiton kurorën e më të bukurës

Miss India, Harnnaz Sandhu fitoi titullin e Miss Universe në konkursin e 70-të vjetor që u mbajt në Izrael gjatë kësaj fundjave. Andrea Meza nga Meksia, e cila mbante titullin aktual kurorëzoi 21 vjeçaren. Sandhu ia kaloi Miss Afrikës së Jugut, Lalela Msëane dhe të Paraguajt Nadia Ferreira, të cilat ishin gjithashtu në mesin e tre konkurrenteve të fundit.

Konkursi u mbajt në qytetin turistik të Eilat, me 80 gra nga e gjithë bota që konkurruan për kurorën. Duke folur në skenë, Sandhu iu drejtua të rinjve duke thënë se nuk duhet të kuptojnë se janë unikë dhe të mos e krahasojnë veten me të tjerët. “Kam besuar në veten time dhe kjo është arsyeja pse po qëndroj këtu sot”, shtoi ajo.

Ndërkohë, konkursi u bojkotua nga shumë garues për të dënuar sjelljen e pahijshme të Izraelit ndaj palestinezëve. Midis këtyre pjesëmarrësve, Miss Afrika e Jugut, e cila ishte nënkampionia e dytë në konkurs, nuk u mbështet gjithashtu nga qeveria e saj. /abcnews

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: