Showbiz

Ndahet nga jeta në moshën 46-vjeçare aktori i njohur

Aktori i njohur indian, Puneeth Rajkumar, është ndarë nga jeta në moshën 46-vjeçare. Ylli i kinemasë kanadeze ka punuar në më shumë se 29 filma. Rajkumar v diq nga një atak në zemër në Bengaluru të premten, konfirmoi menaxheri i tij. Zyrat dhe dyqanet në Bengaluru janë mbyllur nga frika e d hunës pas v dekjes së tij të papritur.

Rajkumar ishte i njohur për aftësitë e tij në kërcim dhe ishte këngëtar playback. Paraqitja e tij e parë ishte në filmin “Bettadu Hoovu”, përkrah të atit, në moshën 10-vjeçare. Një dekadë më vonë, ai u shfaq në “Appu” dhe vazhdoi të luante në filma, paraqitja e tij të fundit në film në 2017. Vëllai i madh i Rajkumar, Raghavendra Rajkumar tha se familja e tij ishte “në një gjendje shoku” dhe u bëri thirrje të gjithëve që të qëndronin paqësor.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: