fbpx
KurioziteteSport

Piloti dhuron spektakël mbi motor (Video)

Marc Marquez mbylli një sezon të suksesshëm në MotoGP, ku fitoi titullin kampion shumë gara para fundit. Por, ky nuk është i vetmi lajm i mirë për spanjollin.

Vëllai i tij i vogël, Alex, i cili garon në MotoGP2 ka bërë një veprim spektakolar për t’i shpëtuar rrëzimit në pistë. Gjithçka ndodhi në pistën japoneze, ku motorri i Alex humbi ekuilibrin në pistën e lagur totalisht, duke “hedhur” pilotin. Gjithsesi, fati ishte me të dhe Alex i shpëtoi rrëzimit në asfalt, ku u mbajt fort me mjetin për ta mbajtur në pistë dhe për të rinisur xhiron.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button