Categories Lajme

50 Euro polices në Rinas për të udhëtuar në vendet e Schengen

Një 18-vjeçar është arrestuar nga policia pasi tentoi të korruptonte me 50 Euro punonjëses e kufirit në aeroportin e Rinasit për ta lejuar të udhëtonte drejt vendeve të Schengen.

18-vjeçarit me iniciale J.R. iu refuzua dalja nga Shqipëria dhe shkoi sërish te sportelet dhe kërkoi që punonjësja e policia ta lejonte të udhëtonte drejt Belgjikës ku kishte prerë biletën e udhëtimit. I riu tentoi ta korruptonte me 50 Euro, por u arrestua në flagrancë për korrupsion aktiv të personave që ushtrojnë funksione publike.

Policia e Shtetit bën me dije se gjatë dy javëve të fundit u është refuzuar dalja nga Shqipëria dhe udhëtimit drejt vendeve të BE-së 88 personave të cilët nuk plotësonin kriteret për të lëvizur në Schengen. Po kështu, janë kapur edhe 4 persona të cilët kanë qenë në kërkim për vepra të ndryshme penale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Tiranë/ I shpallur në kërkim, arrestohet 40-vjeçari

Ditën e sotme, në rrugën “Jordan Misja”, forcat e policisë kanë arrestuar shtetasin Kledist Hysa,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet ngjarja në Don Bosko/ Kasandër Noga dyshohet se dha urdhër për vrasje, por autorët ngatërruan objektivin

Drejtori i Policisë Tiranë Tonin Vocaj ka zbardhur detaje për një ngjarje e rëndë kriminale,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Zgjidhja nuk ishte vrasja”, sociologu për ngjarjen në Durrës: Familja shqiptare është zhytur thellë në kriminalitet

Sociologu, Gëzim Tushi, ka komentuar ngjarjen e rëndë që u raportua mëngjesin e kësaj të premte në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet dëshmia e djalit që vrau babanë: I thashë çohu dhe e qëllova katër herë me pistoletë

Është zbardhur dëshmia e djalit të madh të familjes Meta, Hyseni, i cili vrau babanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 95.5…

LEXO ME SHUME