Categories Lajme, Politike

A do të kthehet Tahiri në PS? Balla jep ‘’OK”-in: Doli i pastër, PD-ja t’i kërkojë falje!

A do të rikthehet Saimir Tahiri në Partinë Socialiste, kur të marrë fund beteja e tij me drejtësinë? Kjo është pyetja më e shpeshtë që po iu bëhet eksponentëve të mazhorancës në këto ditët e fundit.

Nëse kryeministri Rama tha dy ditë më parë se ai doli i pastër në Itali, dhe ata që e akuzuan duhet t’i kërkojnë falje, kreu i grupit të PS-së Taulant Balla shkon edhe më tej duke thënë se vendimi për t’u kthyer në PS është një vendim që i takon vetë Tahirit për t’u marrë.

 “Unë e thashë dhe në fillim dhe sot kanë kaluar më shumë se 13 muaj kur prokuroria ngriti akuzat ndaj Tahirit. 

Të gjithë e dimë që akuzat për të u ngritën në bazë të hetimeve në Itali dhe ai atje doli i pastër. 

Partia Demokratike duhet t’ i kërkojë falje për baltën ndaj tij, ndërkohë kthimi në Partinë Socialiste është vendimarrje e vetë zotit Tahiri”, pohoi dje Taulant Balla në emisionin Java në RTSH.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Dhunoi psikologjikisht vëllanë, procedohet penalisht 45-vjeçari në Roskovec

Policia në Roskovec ka proceduar penalisht një 45-vjeçar, pasi dyshohet se ka dhunuar psikologjikisht vëllanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa shiten e blihen dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 94.5 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Me babin s’kam folur, por…” Donald Veshaj telefonon LIVE mamin e Heidit, ja çfarë i thotë ajo

Donald Veshaj, i ftuar në ‘Cherry on Top’, mes të tjerash, ka komentuar lidhjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentoi të korruptonte policin pasi shkeli limitin e shpejtësisë, shoferi në telashe, rezultoi se…

Një 24-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi tentoi të korruptonte policin, pasi shkeli…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Automjeti përplaset me motorin në aksin Lushnjë-Berat! Plagoset 62-vjeçari…

Një aksident ka ndodhur në aksin  “Lushnjë-Berat” rreth orës 08:00 të mëngjesit të sotëm. Raportohet se…

LEXO ME SHUME