Categories Lajme

Aksident në Lezhë, fati shpëton gruan

Një aksident i rëndë u regjistrua mbrëmjen e së hënës në një nga lagjet e qytetit të Lezhës. Aksidenti mund të kishte pasoja fatale sa i përket forcës së përplasjes së tre automjeteve.

Aksidenti i frikshëm u filmua edhe nga kamerat e sigurisë të një biznesi në zonë. Një grua po hipte në makinë, në vendin e pasagjerit kur një makinë vjen me shpejtësi dhe përplas mjetin.

Një automjet i tretë përfshihet në aksident, ndërsa gruaja për fat të mirë shpëton dhe rrëzohet në tokë.

Nga pamjet duket qartë se rregullat e qarkullimit rrugor nuk i shkel vetëm automjeti që vjen me shpejtësi, por edhe ai i parkuar gabim në rrugë. Rregullat i shkel edhe automjeti i tretë që futet gabim në kthesë.

Rezultati dy persona të plagosur. Ata përfunduan në spitalin e Lezhës që pas momentin të përplasjes rreth orës 17:00. Fatmirësisht, asnjëri prej tyre nuk është në rrezik për jetën.

Aksidenti i regjistruar në kryqëzim bllokoi për rreth 60 minuta rruga nacionale Lezhë-Milot dhe u desh ndërhyrja e policisë për normalizimin e lëvizjes së automjeteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjergj Luca denoncon “Vodafone”: Më faturuan 1400 euro për 7 minuta “Roaming”

Kompania më e shtrenjtë telefonike “Vodafone Albania” është kthyer në problemin e përditshëm të qytetarëve…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME