Categories Lajme

Arrestohet kandidati i ‘Bashkë Fitojmë’ Fredi Beleri, 3 ditë përpara zgjedhjeve,reagon Vangjel Dule: Sulm politik

Është shoqëruar rreth orës 00:15 në brendësi të restorantit të tij në Himarë kandidati për bashkinë i koalicionit bashkë fitojmë, Fredi Beleri. Belerin e kanë shoqëruar dy persona të paidentifikuar me forcë në drejtim të komisariatit Himare dhe me las mesohet se eshte dërguar drejt Vlorës.

Bashke me te jane shoqeruar avokati i tij personal, nje person pjese e stafit te punes si dhe nje person i rastesishtem. Personi qe bene pjese ne shtabin e Fredi Belerit i shoqeruar me probleme ne zemer, teksa pas disa oresh nga shoqerimi i tij ne polici eshte thirrur ambulanca qe e ka marr e ka cuar drejt spitalit pasi ka shfaqur probleme te renduara te zemres.Në komisariatin e Himarës Belerin e kane pritur sipmatizantë teksa bashke me ta ka qene edhe kreu i PBDJ Vangjel Dule.

Ne fjalen e tij per media zoti Dule. e quan sulëm të paster politik dhe bënë thirrje që të tilla tentative për pengimin e procesit elektoral të ndalen. Sipas Dules shoqërimi i sotëm i Belerit orgestruar enkas nga kryeministri Rama Sinkron Pas tre orësh nga shoqërimi është liruar avokati personal i Fredi Belerit si dhe personi rastësishëm të cilët nuk janë informuar përse janë shoqëruar.

Gjithashtu prej orësh vijon të mbetet në qeli kandidati Beleri si dhe në ambientet e spitalit po mbahet në monitorim shëndetësor anëtari i grupit të punës elektorale pasi problemet në zemër janë agravuar edhe më tepër.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi për ditën e Martë, 16 Prill 2024

Dashi Përqendrohuni në realizimin e një plani efikas për punën tuaj, pasi ky është një…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Himarë, Po ndërtonte pa leje një objekt, në tokën e një shtetasi tjetër, në plazhin e Livadhit, vihet në pranga 38-vjeçari

Livadh, Himarë, Po ndërtonte pa leje, një objekt, në tokën e një shtetasi tjetër, në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Unë jam steril, ajo ngeli shtatzënë”/ Gruaja përzë burrin nga shtëpia: Theri qenin në vendin tim

Mani Sula tregon për emisionin “Stop” se pas një martese 30-vjeçare, prej gati një viti…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Dentisti i prish dhëmbët dhe nofullën, harron frezën në rrënjë dhe kërcënon qytetaren në Korçë

Nuk janë të pakta rastet e denoncimeve që qytetarët kanë kundrejt stomatologëve të cilët nuk…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet brenda burgut të Drenovës një person, shkoi për t’i dhënë çantën me ushqime…

Një person është arrestuar brenda ambienteve të burgut të Drenovës në Korçë.  Sipas informacioneve nga…

LEXO ME SHUME