Categories Bota

Askush si Gjermania, ky është vendimi që pritet të hyjë në fuqi

Gjermania nga sot merr masa të reja të lehtësimit të lëvizjes gjatë koronavirusit. Qeveria gjermane dhe 16 shtetet federale ranë dakord në një takim të mërkurën për të zgjatur deri në 5 qershor masa për distancimin shoqëror të krijuar për të ndihmuar në luftimin e përhapjes së koronavirusit të romanit, thanë dy pjesëmarrës, raporton Reuters.

Burimet thanë se kancelarja Angela Merkel dhe kryeministrat e shteteve kishin rënë dakord për të hequr kufizimet, me anëtarët e dy familjeve që do të lejoheshin të takoheshin. Një projekt-dokument i parë nga Reuters tregon qeverinë federale dhe shtetet janë pajtuar që shtetet do të vendosin për rihapjen e restoranteve.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Bota

SHBA, një person me fat nga New Jersey fiton jackpotin e Mega Millions prej 1.13 miliardë dollarë

Një person i vetëm në New Jersey ka fituar çmimin e parë të Mega Millions…

LEXO ME SHUME
Categories Bota

Ndjekja si nëpër filma në arën me misër përfundon me aksident fatal (Video)

Këto janë pamjet kur një shofer i dehur ndiqet nga policia në një fushë me…

LEXO ME SHUME
Categories Bota

Sulmi tragjik në Moskë, Putin flet për herë të parë: Armiqtë tanë nuk do të na ndajnë

Presidenti rus Vladimir Putin ka folur për herë të parë pas sulmit tragjik që ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Bota Lajme

Vdes aktorja Robin Bernard, trupi i saj u gjet në një fushë, mister shkaqet e vdekjes

Aktorja Robin Bernard, e njohur për rolin e saj në General Hospital, ka vdekur në…

LEXO ME SHUME
Categories Bota Lajme

Tërmeti i fortë shkund Malin e Zi, ndihet edhe në Tiranë!

Një tërmet i fortë është ndier në orët e para të mëngjesit në Malin e…

LEXO ME SHUME