Categories Lajme

Balla: Dënim ekzemplar për këdo që përfshihet në zjarrvënie. Kush djeg me apo pa dashje përbën vepër penale

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të kenë kujdes me zjarret, pasi kush djeg u shpreh ai, me apo pa dashje përben një vepër penale.

Nga Lushnja, ku Balla pa nga afër disa zona të djegura u shpreh se dënimi për ata që janë të përfshirë në zjarrvënie do të jetë ekzemplar.

Balla u shpreh se në shumë zona policia ka ndaluar një numër të konsiderueshëm personash që janë përfshirë në këto zjarrvënie.

“Dua t’i bëj një thirrje gjithkujt që përfshihet në zjarrvënie edhe pa dashje për të djegur kashtën pas korrjes së grurit, duhet të kuptojë që kjo është një vepër e rëndë penale, pastaj për ata që e bëjnë me dashje kjo është edhe më e rëndë akoma.

Në shumë zona policia ka ndaluar një numër të konsiderueshëm personash që janë përfshirë në këto zjarrvënie.

Thirrja ime është që gjithkush duhet të kuptojë që ne do të jemi shumë të ashpër. Thirrje ime është edhe për Prokurorinë, e cila në të gjitha rastet e referimit nga policia do të duhen të merren dënime ekzemplare”, tha Balla

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME