Categories Lajme

Vlorë, Sapo ishte kthyer nga Spanja, pronar i një lokali në Lungomare, kush është Bledar Birçaj

Bledar Birçaj, 40-vjeçari që u e kzekutua ditën e sotme me k allashnikov në Vlorë ka qenë i a rrestuar në vitin 2011 për v eprën p enale v rasje e mbetur në tentativë, por është liruar për mungesë provash. Gjykata e rrethit Gjyqësor në Vlorë e ka lënë atë në b urg me afat 45 ditë.

Më pas me kërkesën e Birçajt gjykata e ka zëvendësuar masën e sigurisë ndaj tij nga ar rest me b urg në “detyrim paraqitje në policinë gjyqësore” dhe masën detyruese “ndalim të daljes jashtë shtetit” deri në përfundim të h etimeve.

Më pas në korrik të vitit 2011, Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Vlorë ka pushuar h etimet ndaj Birçajt. Ndërkohë së fundmi Birçaj kishte qenë në Spanjë nga ku ishte kthyer një muaj më parë.

40-vjeçari u e kzekutua ditën e sotme me k allashnikov teksa po udhëtonte me automjetin e tij BMW X5. Në drejtim të tij u q ëllua me më shumë se 10 p lumba. Ai mbeti i p lagosur por ndërroi jetë në s pital për shkak të p lagëve të rënda.

Birçaj ishte pronari i një lokali “The Boss” që ndodhet në zonën “Lungomare” në Vlorë.   të njohur në zonën e Lungomares në Vlorë. Policia ka nisur h etimet për ngjarjen dhe po punon për kapjen e autorit. Ngushëllime familjes

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Djali i madh thuri planin! Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës nga tre fëmijët, zbulohet motivi i krimit. Hyseni i premtoi Hygertës se nëse merrte autorësinë…

21:59 – 03.03.24gsh Hetuesit në Durrës po kalojnë në sitë të imët të gjithë elementët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përgatituni për një javë me shi dhe borë, ja si do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

Vendi ynë gjatë kësaj jave do të dominohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Ditën e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Lushnjë, makina përplas një endacak dhe largohet me shpejtësi nga vendngjarja

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në në aksin rrugor Tre urat – Garbjan,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosen me armë zjarri dy të rinj shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë, të dy 26 vjeç, janë plagosur me armë zjarri në Itali,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpërthimi në biznesin e deputetit socialist të Lushnjes, ish-drejtoresha e Tatimeve: Ky është krim shtetëror

Para dy ditësh në Lushnjë ndodhi një shpërthim, ku humbën jetën babë e bir dhe…

LEXO ME SHUME