Categories Lajme

Braktiset Meta/ Deputeti Agron Çela largohet nga Partia e Lirisë, pritet t’i bashkohet PS!

Viti i ardhshëm pritet te ketë edhe ndryshime ne konfiguracionin politik të qarkut të Shkodrës. Deputeti Agron Çela, i cili arriti të fitonte mandatin e deputetit nën siglën e LSI në 2021 pritet t’i bashkohet mazhorancsës.

Burimet bëjnë me dije se Cela, është dakordësuar parimisht dhe kjo lëvizje do te behet zyrtare ne ditet e para te Janarit.

Do të jetë vetë kreu i mazhorances që pritet të bekojë këtë lëvizje politike që trazon ujërat në Shkodër por edhe i jep PS një forcë më shumë.

Burime pranë deputetit Çela, theksojnë se tashmë gjithçka është mbyllur dhe pritet vetëm zyrtarizmi i tij duke kaluar ne grupin parlament te PS.

Agron Çela, mori mandatin e 3-te si deputet ne Shkodër, ndërkohë që njëherë gjerësisht si një personat me influence dhe elektorat ne Shkodër. Kjo lëvizje shihet edhe si një karte me shume për mazhorancen për te fituar zgjedhjet e 14 Majit.

Me ardhjen e Agron Çelës, PS-ja në Kuvend bëhet me 74 deputetë dhe koalicioni i majtë së bashku me PSD-në shkon në 78 deputetë.

Në zgjedhjet e 14 majit në Shkodër, përballë Becit do të jetë kryebashkiaku aktual Bardh Spahia, i cili mori mandatin në zgjedhjet e pjesshme të vitit 2022, ndërkohë që ende nuk është bërë e qartë nëse grupimi i Alibeajt do të nxjerrë kandidat.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Djali i madh thuri planin! Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës nga tre fëmijët, zbulohet motivi i krimit. Hyseni i premtoi Hygertës se nëse merrte autorësinë…

21:59 – 03.03.24gsh Hetuesit në Durrës po kalojnë në sitë të imët të gjithë elementët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përgatituni për një javë me shi dhe borë, ja si do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

Vendi ynë gjatë kësaj jave do të dominohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Ditën e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Lushnjë, makina përplas një endacak dhe largohet me shpejtësi nga vendngjarja

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në në aksin rrugor Tre urat – Garbjan,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosen me armë zjarri dy të rinj shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë, të dy 26 vjeç, janë plagosur me armë zjarri në Itali,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpërthimi në biznesin e deputetit socialist të Lushnjes, ish-drejtoresha e Tatimeve: Ky është krim shtetëror

Para dy ditësh në Lushnjë ndodhi një shpërthim, ku humbën jetën babë e bir dhe…

LEXO ME SHUME