Categories Lajme

Del video e masakrës në Ambasadën e Azerbajxhanit në Iran, lidhja me gruan e agresorit

Irani është tronditur sot nga një sulm me armë në Ambasadën e Azerbajxhanit, ku një person i armatosur me kallashnikov ka hyrë në godinë dhe ka hapur zjarr në mënyrë të pakontrolluar, duke lënë një të vdekur dhe plagosur dy të tjerë.

Sipas informacioneve paraprake rezulton se, agresori e ka ndërmarrë këtë sulm, pasi dyshohet se, pikërisht në ambientet e ambasadës, gruaja e tij është parë për herë të fundit. Si pasojë e të shtënave, mbeti i vdekur kreu i sigurimit në postin diplomatik në Teheran

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar ndërkohë edhe pamjet tronditëse, që tregojnë se si vrasësi hyn në ambasadë dhe i drejton armën e tij stafit të tmerruar. Ata që ishin brenda u përpoqën të kalonin përmes detektorëve metalikë për t’u mbrojtur, por agresori hap zjarr duke shkaktuar panik.

Pastaj një punonjës hero del nga një derë anësore dhe lufton me të armatosurin, duke u përpjekur t’i heqë armën. Një tjetër video e mbikëqyrjes nga jashtë ambasadës tregoi se personi i armatosur përplasi makinën e tij përpara ambasadës, pak para se të futej brenda saj.

Prokurori iranian Mohammad Shahriari tha se tha se gruaja e të armatosurit ishte zhdukur në prill të vitit të kaluar pas një vizite në ambientet e kësaj ambasade dhe kjo mendohet të jetë arsyeja e ndërmarrjes së aktit fatal nga agresori.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Në kërkim për prodhim e shitje drogë, arrestohet në Dibër 39-vjeçarja

Policia e Dibrës ka arrestuar një 39-vjeçare me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Ajo akuzohet ishte…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpejtësia dhe lagështia në rrugë shkakton aksidentin, makina përplaset me furgonin në Pogradec

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë në afërsi të Gurit të Kuq.…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Në kërkim për prodhim e shitje drogë, arrestohet në Dibër 39-vjeçarja për t’u ekstraduar në Itali

Policia e Dibrës ka arrestuar një 39-vjeçare me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Ajo akuzohet ishte…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Emri/ Përplasen kamionat, vdes në aksident i riu shqiptar në Itali!

25-vjeçari shqiptar, Haris Shala ka humbur jetën në Itali si pasojë e një aksidenti rrugor…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

E dhimbshme, vdes në moshën 27-vjeçare Antigona Emini-Jashari nga Gjilani

Ka ndërruar jetë në moshën 27 vjeçare, e reja nga Gjilani, e cila thuhet se…

LEXO ME SHUME