Categories Lajme

DETAJE / Argjendaria në Kamëz u grabit në 20 sekonda, autorët kërcënuan pronaren me kallash dhe vare

Grabitja e argjendarisë në Kamzë mbrëmjen e të martës ndodhi për 20 sekonda. Kjo sipas asaj që hetuesit kanë vënë re nga pamjeve e fiksuara nga kamerat e sigurisë.

Grupi hetimor, i cili i ka këqyrur disa herë me qëllim identifikimin e tipareve fizike të tre personave, konstatuan gjithashtu se ata ishin të veshur trashë, me gjasë për të dhënë përshtypje të gabuar të masës trupore të tyre.

Atutorët gjithashtu ishin të maskuar në fytyrë. Dy prej tyre ishin të pajisur, njëri me një armë të ngjashme me një kallashnikov, ndërsa tjetri mbante në dorë një vare. Grabitësi e tretë kishte në dorë një çantë për të marrë bizhutë.

Autorët kanë kërcënuar pronaren dhe kanë marrë me shpejtësi çfarë të mundeshin, teksa gjatë largimit disa bizhu i janë rrëzuar në tokë.

Besohet se 3 autorët kishin edhe një tjetër bashkëpunëtor i cili i largoi ata nga vendi i ngjarjes me këtë makinë që shihni në foto, e cila nuk kishte targa të vërteta.

Grupi hetimor ka mbledhur një numër të lartë të kamerave të sigurisë para dhe pas grabitjes dhe janë duke shpresuar që të lokalizojnë dhe identifikojnë autorët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

E rëndë/ “Nuk ndihem mirë”, shqiptari ndërron jetë në farmaci

“Nuk ndihem mirë”. Fill pasi tha shqetësimin e tij, kolegu e çoi drejt farmacisë më…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nga pritja te konferenca Rama-Zelensky, detaje nga Samiti për Ukrainën, që mbahet të mërkurën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pritet të mbërrijë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, në kuadër…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor, “blindohet” Tirana, bllokohen disa akse rrugore (Njoftimi)

Në datat 28 dhe 29 shkurt, në Tiranë, do të zhvillohet Samiti për Ukrainën dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

EMRI/ Vritet shqiptari në Malin e Zi, pjesë e grupit kriminal, arrestohet autori i dyshuar

Një shtetas shqiptar, ish-pjesëtar i klanit Skaljar, Edmond Mustafa është vrarë mëngjesin e sotëm (27…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Omnitele konfirmon: One Albania ka rrjetin më cilësor në vend

Rrjeti i One Albania merr pikët maksimale për thirrjet zanore, data dhe përdorimin e aplikacioneve.…

LEXO ME SHUME