Categories Lajme

Detaje/ Si u zbulua “shtëpia e barit” në Shijak

Policia e Shtetit dhe detaje në lidhje për operacionin “Krahët e krimit” në Shijak, ku u bë e mundur zbulimi i një “shtëpie bari” dhe arsenal armësh.

Por si arriti Policia të binte në gjurmët e kësaj banese katër katëshe në pronësi të dy vëllezërve Fredi dhe Selman Krasniqi?

Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, Skënder Hitaj iu përgjigj interesit të gazetarëve  mbi operacionin.

Ai tregoi rrugën që është ndjekur për të lokalizuar këtë banesë, ndërsa tha se hetimet vijojnë për identifikimin dhe kapjen e personave të tjera, të cilët mund të jenë përfshirë në këtë skemë kriminale.

“Në fillim kemi pas informacione në rrugë operative, bashkëpunim me prokurorinë  dhe  në bashkëpunim me strukturat e tjera të drejtorisë.

Kemi bërë veprimet hetimore, që të gjejmë dhe godasin këtë banesë dhe të sekuestrojmë gjërat që u gjetën.

Për momentin mund të flasim për këta dy persona pasi kemi prova dhe fakte, ndërsa për personat e tjerë mbeten pjesë e hetimeve dhe patjetër që presim operacione tjera, të cilat do t’ua bëjmë me dije në një moment të dytë”, tha ai, teksa iu përgjigj interesit të gazetarëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME