Categories Lajme

Diell dhe temperatura verore, parashikimi i motit për sot

Europa Juglindore vijon të jetë  në ndikimin e rrymave ajrore shumë të ngrohta me origjine nga veriu i Afrikës duke mbajtur klimë të butë në në territorin e Shqipërisë dhe temperatura të larta.

E Mërkurë , data 22 Shkurt 2023 Moti do të jetë me  kthjellime në pjesën ë parë të ditës, pasdite do të kemi shtim të vranësirave mesatare në mbrëmje.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënië në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore 2/16°C

Zona e ulët 3/20°C

Zona bregdetare 8/18°C

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Kallëzohet shefi i Komisariatit të Lezhës, Dyshohet se ngacmoi agjenten e krimeve

Kallëzohet për ngacmim seksual shefi i Komisariatit të Lezhës Agim Hoxha. Dyshohet se Hoxha ka…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Operacioni i SPAK, arrestohen në Itali dhe Spanjë dy të shumëkërkuar (EMRAT)

Në kuadër të megaoperacionit të SPAK janë vënë në pranga në Spanjë dhe Itali dy…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, parashikimi i motit për fundjavën

Ditën e shtunë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbante peng dy fëmijët e mitur në banesë, lihet në burg Aleks Marku

Aleks Marku, 40-vjeçari i cili u arrestua pak ditë më parë pasi mbante peng fëmijët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Eni Vasili bllokohet në ashensor me 2 vogëlushet: Shtet që nuk garanton asnjë standard jetese normale

Moderatorja Eni Vasili ka kaluar një situatë aspak të këndshme me dy vajzat e saj…

LEXO ME SHUME