Categories Lajme

Djali vrau me plumb në kokë nënën, fqinjët: Nuk i kemi parë kurrë duke u grindur

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me 71-vjeçaren e cila u gjet e vrarë me plumb në kokë brenda një automjeti në Selanik.

I dyshuari kryesor për ngjarjen është i biri i saj, i cili ra në rrjetën e hetuesve pas një letre të gjetur në banesë, ku shprehte problemet ekonomike dhe gjendjen e rënduar psikologjike të mamasë së tij.

Nga ana tjetër fqinjët, deklarojnë për mediat greke se marrëdhënia mes nënës dhe të birit kanë qenë shumë të mira dhe ata kurrë nuk janë konfliktuar.

“Unë jetoj matanë rrugës, na ndan një rrugë. Nëna dhe Vasilakis ishin njerëz të qetë, fëmija nuk kishte probleme, ata punonin dhe nuk i dëgjuam kurrë të debatonin. Jemi pa fjalë”, tha një fqinj i familjes.

Sipas tij, nënë e bir, një ditë para vrasjes hipën së bashku në një automjet dhe shkuan të bënin pazare në një fshat aty pranë, gjë të cilë e bënin shpesh.

Sa i përket makinës që 34-vjeçari kishte marrë me qera, rreth një muaj, banorët e lagjes e dinin se e kishte blerë për të zëvendësuar mjetin e vjetër.

“Hera e fundit që i pashë ishte dje në mëngjes dhe nuk vura re asgjë të çuditshme. Nuk i kam parë kurrë duke u grindur” , theksoi fqinji.

Sipas informacioneve në media, djali 34-vjeçar kishte ndërprerë punën pak kohë më parë. Ndërkohë që e ëma e tij kishte shfaqur probleme psikologjike disa vite më parë, pas vdekjes në një aksident trafiku të burrit të saj.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME