Categories Lajme

“Donte të vriste edhe djalin tonë”/ Dëshmia tronditëse e ish-bashkëjetueses së Dan Hutrës

Çështja e vrasjes së trefishtë të Dan Hutrës vijon të jetë mjaft e nxehtë dhe jo e zbardhur tërësisht. Së fundmi për emisionin “Me zemër të hapur” ka folur Elena Hysa, ish-bashkëjetuesja e Dan Hutrës, e cila mbeti e plagosur me thikë dhe vetëm gjatë ditëve të fundit është përmirësuar.

Elena tregon se Dan Hutra kishte shkuar në banesën e saj dhe kishte qëlluar fillimisht motrën e saj dhe kunatën. Më pas ai kishte goditur në faqe me thikë vetë Elenën, teksa kishte dashur të qëllonte edhe djalin e tyre, por fatmirësisht nuk ja ka dalë.

“Ka qenë aty…e kam parë që ka shkrepur armën drejt meje, pastaj në ato momente ka dalë mami para meje, të më mbronte. E kam shtyrë dhe i dola para mamit. Mbaj mend që na ka sharë me llafe të ndryshme dhe na ka gjuajtur me armë.

Donte të qëllonte djalin…e kisha në krah djalin. E kam kapur prej krahu dhe e çova nga dhoma tjetër. Ka ikur me vrap. Më qëlloi me thikë sapo ka hyrë brenda, më qëlloi në faqe. ‘Do ju vras të gjithëve’ tha ai”, tha Elena.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Djali i madh thuri planin! Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës nga tre fëmijët, zbulohet motivi i krimit. Hyseni i premtoi Hygertës se nëse merrte autorësinë…

21:59 – 03.03.24gsh Hetuesit në Durrës po kalojnë në sitë të imët të gjithë elementët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përgatituni për një javë me shi dhe borë, ja si do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

Vendi ynë gjatë kësaj jave do të dominohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Ditën e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Lushnjë, makina përplas një endacak dhe largohet me shpejtësi nga vendngjarja

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në në aksin rrugor Tre urat – Garbjan,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosen me armë zjarri dy të rinj shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë, të dy 26 vjeç, janë plagosur me armë zjarri në Itali,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpërthimi në biznesin e deputetit socialist të Lushnjes, ish-drejtoresha e Tatimeve: Ky është krim shtetëror

Para dy ditësh në Lushnjë ndodhi një shpërthim, ku humbën jetën babë e bir dhe…

LEXO ME SHUME