Categories Teknologji

Dy aplikacionet që “shkatërrojnë” baterinë e telefonit tuaj

Rrjetet sociale janë kthyer në një aset të domosdoshëm të përditshmërisë së njerëzve. Instagram, Facebook, TikTok dhe shumë aplikacione të tjera janë ato që identifikohemi herë pas here për të kontrolluar njoftimet tona, transmeton lajmi.net. Por ashtu siç e dimë, aplikacionet e shumta në telefon mund të ndikojnë tek jetëgjatësia e baterisë së telefonit.

Teksa shpenzoni shumë kohë në rrjetet sociale, bacteria juaj mund të kërkojë të karikohet edhe dy herë në ditë. Ndaj duhet të dini se cilat janë aplikacionet që shkarkojnë baterinë tuaj. Dy aplikacionet që shpenzojnë më së shumti baterinë e telefonit tuaj janë Instagram dhe Facebook.

Më pas vijnë aplikacionet tjera si TikTok, Twitter dhe Snapchat. Sipas PC Mag, aplikacionet e mësipërme përdorin njëkohësisht 11 funksione të ndryshme telefoni që funksionojnë në sfond sa herë që aplikacioni hapet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Teknologji

Harrojini ‘screenshot’, WhatsApp merr masa të tjera privatësie, ja çfarë duhet të dini

WhatsApp ka marrë një tjetër masë për privatësinë. Së shpejti do të jetë e pamundur…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Kodi sekret, çfarë kuptimi ka nëse merrni mesazhin “14643” në WhatsApp

Numri 14643 është shpërndarë prej disa kohësh në TikTok dhe WhatsApp. Ai u dërgohet miqve,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Teknologji

Rama: Brenda 2 vitesh do përdorim inteligjencën artificiale

“Reformë në administratë, digjitalizim të shërbimeve” Revolucioni i teknologjisë në transformimin e shteteve ka qenë…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Pas Samsung, Apple vjen së shpejti me iPhone-in e parë që paloset

Thashethemet për një iPhone të palosshëm kanë qarkulluar prej kohësh, por duket se shumë shpejt…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Vladimir Putin komenton teknologjinë e re të çipit në tru: “Elon Musk nuk di të ndalet”

Intervista e Vladimir Putin për Tucker Carlson ka nxitur indinjata nga diskutimi që gazetari amerikan…

LEXO ME SHUME