Categories Lajme

E ëma ka 4 fëmijë dhe babai 2 nga martesat e mëparshme, Marjana: U shtanga, e zbulova kur isha…

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty, tek E Diela Shqiptare, ka qenë Marjana e cila prej 9 vitesh jeton në Gjermani. Ajo ka treguar historinë e saj të jetës, është lindur dhe rritur në një fshat të vogël të Gramshit dhe ka 8 motra e vëllezër. Marjana ka treguar se dy prindërit e saj vijnë nga dy divorce të mëparshme, nëna me 4 fëmijë, ndërsa i ati me dy fëmijë, dhe 3 fëmijë të tjerë kanë ardhur pas martesës me njëri-tjetrin, ku një ndër to është dhe Marjana.

Marjana: Historia ime ka filluar para shumë vitesh, jam lindur dhe rritur në një fshat të vogël që quhet Kushovë. Ne jemi gjithsej 9 fëmijë.

Ardit Gjebrea: Mami dhe babi jot vendosën që të martoheshin dhe vinin nga dy divorce, ku prej tyre mami ka 4 fëmijë dhe babi 2. Kështu u bashkuam në një familje me 6 fëmijë. Më pas vijnë në jete tre vajza, ku një prej tyre isha unë.

Ardit Gjebrea: Deri në çfarë moshe ti nuk e dije që ishit me nëna dhe baballarë të ndryshëm me 6 vëllezërit dhe motrat?

Marjana: Deri në moshën 16 vjeçare.

Ardit Gjebrea: Kush ta tregoi?

Marjana: Një e afërmja e mamit. Ishte shumë histori e ngatërruar. Isha në gjimnaz, prisnim autobusin për t’u kthyer prapë në shtëpi edhe vjen ajo e afërmja e mamit dhe pyet, ti je vajza e filankës? Po unë jam i them. Fëmija e Qazimit dhe e Sabries? Unë i them po, pse ne të gjithë jemi fëmijët e tyre. Ah pse nuk e ke ditur thotë që historia juaj është pak e ndërlikuar. Vazhdon e tregon pa i’u dridhur qerpiku dhe thotë që mami jot ka pasur një histori të mëparshme, që prej tyre erdhën në jetë 4 fëmijë, 3 vëllezërit dhe motra ime e madhe.

Ardit Gjebrea: T’i si reagove?

Marjana: Ngela shumë e shtangur.

Ardit Gjebrea: Sepse në familje nuk ke kuptuar asnjë gjë?

Marjana:  Asnjë gjë, kemi pasur gjithmonë një harmoni të paparë me njëri-tjetrin, afrimitet, gjithmonë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Djali i madh thuri planin! Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës nga tre fëmijët, zbulohet motivi i krimit. Hyseni i premtoi Hygertës se nëse merrte autorësinë…

21:59 – 03.03.24gsh Hetuesit në Durrës po kalojnë në sitë të imët të gjithë elementët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përgatituni për një javë me shi dhe borë, ja si do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

Vendi ynë gjatë kësaj jave do të dominohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Ditën e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Lushnjë, makina përplas një endacak dhe largohet me shpejtësi nga vendngjarja

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në në aksin rrugor Tre urat – Garbjan,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosen me armë zjarri dy të rinj shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë, të dy 26 vjeç, janë plagosur me armë zjarri në Itali,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpërthimi në biznesin e deputetit socialist të Lushnjes, ish-drejtoresha e Tatimeve: Ky është krim shtetëror

Para dy ditësh në Lushnjë ndodhi një shpërthim, ku humbën jetën babë e bir dhe…

LEXO ME SHUME