Categories Lajme

Ekstremistët grekë bëjnë listën e personazheve publikë shqiptarë ndaj të cilëve do të hakmerren

Pas ngjarjes në Bularat, ku një 35-vjeçar i minoritetit grek humbi jetën pas përplasjes me policinë, inati i ekstremistëve grekë duket se është shtuar.

Një grup prej tyre ka shpërndarë në disa media një listë me gazetarë dhe emra të njohur shqiptarë, të cilët kërcënon se do ti ndjekin hap pas hapi edhe në Shqipëri për t’u hakmarrë.

Portali himara.gr ka cituar protothem.gr duke nxjerrë emrat e 64 gazetarëve, politikanëve dhe aktivistëve që kanë bërë deklarata mbështetëse ndaj Reneas që qëlloi mbi Kostandinos Kaçifas.

Ndër të parët që janë vendosur në listë është gazetari Artan Hoxha, e pas tij Agim Bajko, i ‘Bypass show’. Po ashtu në listë janë edhe Ilir Hallo, Tahir Veliu e Shpëtim Idrizi i PDIU e Dritan Bici.

Kujtojmë se pak ditë më parë shteti shqiptar shpalli non grata 52 nga shtetasit grekë që erdhën me thirrje nacionaliste kundër shqiptarëve në varrimin e Kaçifas, ndërsa non grata u shpall edhe një eurodeputete qipriote.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME