Categories Lajme

Ekzekutimet mizore/ Juristi: Liridona e Vanja, vrasje me të njëjtën regji! Për të ngjallur terror para zgjedhjeve

Vrasjen e Liridona Ademajt dhe 14-vjeçares Vanja Gjorçevska i lidh një regjisor i ngjashëm, por shumë i dobët. Kështu tha juristi nga Maqedonia e Veriut, Emir Kurtishi i ftuar në Shqip nga Rudina Xhunga në DritareTv.

“Rasti i vrasjes së Liridona Ademajt është enigmë, sepse çdo ditë dalin versione të reja, shumë tronditëse. Nuk mund ta imagjinosh që njeriu të vihet në atë gjendje sa të stisë vrasje të tilla. Mund të them se është një regjisor i ngjashëm me vrasjen e 14-vjeçares, por shumë i dobët sepse dështoi këtu ne Maqedoni të Veriut. Gjithmonë grabitësi, apo ai i cili rrëmben një person nuk ka për qëllim vrasjen, por paranë.

Kështu që është e qartë që këto dy vrasje nuk kanë në thelb grabitjen. Është diçka tjetër, diçka që ka ngjallur terror në Maqedoninë e Veriut, në Prishtinë. Diçka që ka bërë që në Maqedoninë e Veriut të fajësohen shqiptarët dhe të trajtohet si një krim etnik.

Që prindërit të kenë frikë për rrëmbime të ngjashme të fëmijëve të tyre, që ka ngjallur frikë në shkolla. Është moment frike përpara zgjedhjeve. E njëjta gjë edhe në Prishtinë. Një ngjarje që ka ngjallur frikë, zemërim dhe terror. Këto dy ngjarje nuk janë zbardhur dhe unë nuk e di nëse do arrihet të zbardhen. Ndërsa në rajonet tona është një situatë e nxehtë.”, tha juristi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

E rëndë/ “Nuk ndihem mirë”, shqiptari ndërron jetë në farmaci

“Nuk ndihem mirë”. Fill pasi tha shqetësimin e tij, kolegu e çoi drejt farmacisë më…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nga pritja te konferenca Rama-Zelensky, detaje nga Samiti për Ukrainën, që mbahet të mërkurën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pritet të mbërrijë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, në kuadër…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor, “blindohet” Tirana, bllokohen disa akse rrugore (Njoftimi)

Në datat 28 dhe 29 shkurt, në Tiranë, do të zhvillohet Samiti për Ukrainën dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

EMRI/ Vritet shqiptari në Malin e Zi, pjesë e grupit kriminal, arrestohet autori i dyshuar

Një shtetas shqiptar, ish-pjesëtar i klanit Skaljar, Edmond Mustafa është vrarë mëngjesin e sotëm (27…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Omnitele konfirmon: One Albania ka rrjetin më cilësor në vend

Rrjeti i One Albania merr pikët maksimale për thirrjet zanore, data dhe përdorimin e aplikacioneve.…

LEXO ME SHUME