Categories Kuriozitete

Elon Musk planifikon të ndërtojë një qytet për punonjësit e tij, me pishinë dhe terrene sportive

Elon Musk dhe kompanitë e tij thuhet se kanë blerë mijëra hektarë tokë në Teksas me shpresën për të krijuar një qytet ku punonjësit e tij mund të jetojnë dhe punojnë, sipas një raporti nga Wall Street Journal të enjten.

Janë të paktën 3,500 hektarë ku mendohet se do ndërtohet qyteti i quajtur Snailbrook.

Musk dëshiron që punonjësit në kompanitë e tij Boring Co., Tesla dhe SpaceX “të jenë në gjendje të jetojnë në shtëpi të reja me qira më të ulëta të tregut”. Gjithashtu, plani përfshin ndërtimin e më shumë se 100 shtëpive, një pishinë dhe zonë sportive në natyrë.

Musk në vitin 2020 njoftoi se do të zhvendoste selinë e Teslës dhe rezidencën e tij personale nga Kalifornia në Teksas, pas kufizimeve me koronavirusin. Vitin e kaluar, Tesla hapi një fabrikë të re prodhuese Gigafactory në Austin, Teksas. SpaceX dhe Boring Co i Musk gjithashtu kanë objekte në Teksas.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Enjte 30 Maj 2024

Dashi Sot është një ditë e mirë për të lindurit e kësaj shenje. Shfrytëzojeni pasi…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

ZBULIMI/ Shkencëtarët mund të kenë zgjidhur misterin e piramidave të Egjiptit

Shkencëtarët mendojnë se kanë zgjidhur misterin e mënyrës se si 31 piramida, përfshirë kompleksin e…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Diel 19 Maj 2024

Dashi Dite shume e trazuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje.…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Mërkurë 15 Maj 2024

Dashi Këtë ditë duhet të mendoni që të ndryshoni garderobën tuaj: rrobat që nuk i…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Martë 14 Maj 2024

Dashi Asgjë për t’u veçuar gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Merrini gjerat…

LEXO ME SHUME