Categories Lajme

EMRAT/ Sapo kishin ngrënë bukë, kush janë dy viktimat që i zuri poshtë zetori në Kurbin

Janë zbardhur identetitet e dy viktimave të aksidentit të regjistruar këtë të mërkurë, rreth orës 14:05, në Fushë Kuqe të Kurbinit.

Burime bëjnë me dije se kanë humbur jetën drejtuesi i zetorit, shtetasi Ismajl Ismaili, 60-vjeç, banues në Fushë Kuqe dhe pasagjeri në zetor, shtetasi Gjin Muhaj 21-vjeç banues në Mirditë. Ky i fundit mësohet se ishte marrë si punëtor nga Ismaili për ta ndihmuar.

Sipas njoftimit të autoriteteve policore, Ismajl Ismaili dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e zetorit dhe për pasojë janë përmbysur në kanal, ku dy viktimat janë zënë poshtë nga mjeti bujqësor.

Kanë qenë banorë të zonës të cilët kanë konstatuar aksidentin dhe kanë tentuar t’u japin ndihmën e parë dy personave, por ata u gjetën në kanal pa shenja jete. Trupat e dy viktimave u nxorrën nga uji dhe u dërguan në morgun e spitalit të Laçit.

Burime bëjnë me dije se Smajl Ismaili merrej prej vitesh me bujqësi. Bashkë me punëtorin e tij, ata sapo kishin konsumuar drekën dhe ishin nisur për të punuar tokën me mjetin bujqesor.

Një dëshmimtar, në një prononcim për mediat tregon se kishte qenë djali i tij, i sapoardhur nga Belgjika, i cili ishte futur në kanal për t’u dhënë ndihmën e parë, por kishte rezultuar e kotë. Sipas tij, 21-vjeçari Gjin Muhaj ishte në gjendje të vështirë ekonomike dhe punonte me Ismailin.

“Sapo morëm vesh që ka rënë zetori dolën. Djali im që ka ardhur nga Belgjika u fut deri në mes në llucë e ujë, preku këmbën e njërit që ishte poshtë gomave. Zetori ishte përmbys. Ata kishte zënë përmbys. Nga shtëpia po shkonin tek toka të punonin. Ai merrej me bostan, djali ishte hallexhi, e merrte në punë” thotë banori i zonës.

Grupi hetimor po punon për sqarimim e rrethanave të aksidentit që i mori jetën dy personave.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

FOTOT/ Pamjet e dëmeve të shkaktuara nga shpërthimi në Pogradec

Këto janë pamjet pas shpërthimit me lëndë plasëses në sheshpushimin e një pallati në Pogradec. Shpërthimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ulje temperaturash dhe vranësira, mësoni parashikimin e motit për sot

Ditë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme dhe pak më të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U vra ndërsa pinte kafen në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët!

Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i një atentati të ndodhur mbrëmë që…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Po lundronte me Jet Ski në liqenin e Vuat të Dejës bashkë me dy vajzat , 54-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset me shkëmbin

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në liqenin e Vaut të Dejës, ku një 54-vjeçar…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra në Memaliaj, flasin banorët: Jemi të tronditur! Të vriten tre veta kot….!

Banorët e Memaliajt në një prononcim për mediat shprehen se janë të tronditur për atentatin…

LEXO ME SHUME