Categories Lajme

Emri\ Me armë zjarri me silenciator dhe me fishek në fole, gati për qitje, arrestohet 35-vjeçari në lagjen Pavarësia në Vlorë

Një 35-vjeçar nga Shkodra është kapur me armë me silenciator në lagjen Pavarësia në Vlorë.

Policia e Vlorës në një reagim zyrtar ka njoftuar se pas informacioneve 35-vjeçari Amarildo Nikolli (Xhanej) ishte i pajisur me armë me silenciator me fishek në fole gati për qitje.

Gjithashtu i riu kishte edhe një çantë shpinë ku gjatë kontrollit iu gjetën një sasi municioni luftarak, doreza dhe kapuç.

Njoftimi i policisë:

Lëvizte me këmbë, në qytetin e Vlorës, me armë zjarri me silenciator dhe me fishek në fole, gati për qitje, falë inteligjencës policore, kapet dhe vihet në pranga 35-vjeçari nga Shkodra.

Sekuestrohen një armë zjarri pistoletë me silenciator, një sasi municioni luftarak, doreza dhe kapuç që 35-vjeçari i mbante në çantën e shpinës.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, si rezultat i kontrollit permanent të territorit, për garantimin e rendit dhe të sigurisë, bazuar në informacionet e siguruara nga inteligjenca policore, për një shtetas që qarkullonte me armë zjarri me vete, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Silenciatori”.

Në kuadër të këtij operacioni, në lagjen “Uji i Ftohtë”, shërbimet e Policisë kanë lokalizuar, kapur në flagrancë dhe kanë arrestuar shtetasin A. N. (Xh.), 35 vjeç, banues në Shkodër.

Gjatë kontrollit fizik ndaj këtij shtetasi, dhe në çantën e tij të shpinës, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri pistoletë me silenciator, me fishek në fole, gati për qitje, një sasi municioni lufatrak, doreza dhe kapuç.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda, të Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë, vijojnë hetimet e thelluara për zbardhjen e rrethanave të këtij rasti dhe të qëllimit të këtij shtetasi.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

“Me babin s’kam folur, por…” Donald Veshaj telefonon LIVE mamin e Heidit, ja çfarë i thotë ajo

Donald Veshaj, i ftuar në ‘Cherry on Top’, mes të tjerash, ka komentuar lidhjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentoi të korruptonte policin pasi shkeli limitin e shpejtësisë, shoferi në telashe, rezultoi se…

Një 24-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi tentoi të korruptonte policin, pasi shkeli…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Automjeti përplaset me motorin në aksin Lushnjë-Berat! Plagoset 62-vjeçari…

Një aksident ka ndodhur në aksin  “Lushnjë-Berat” rreth orës 08:00 të mëngjesit të sotëm. Raportohet se…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Fundjavë e nxehtë, temperatura deri në 31 gradë celsius

Vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme, falë ndikimit të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Motra iu vra nga ish-bashkëshorti, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur në Ferizaj

Një ngjarje e rëndë sot ka tronditur jo vetëm qytetin e Ferizajt, por për gjithë…

LEXO ME SHUME